Jak uniknąć zwyżek przy ubezpieczeniu na samochód?

Mówi się, że Polak potrafi. Tak, zdecydowana większość osób mówi to z przekorą, niejednokrotnie śmiejąc się z naszego narodu. Tylko, że dzięki pomysłowości Polaków, bardzo często można uniknąć wyższej ceny za ubezpieczenie OC na samochód.

Samochód z małą pojemnością silnika

Temat na pewno zainteresuje osoby młode, do 26 roku życia. Tak, to właśnie w nich najczęściej wymierzona jest wyższa cena za ubezpieczenie OC. Jak tego uniknąć? Decydując się na zakup samochodu z mniejszą pojemnością silnika. Szacuje się, że właściciele takich pojazdów (nawet Ci nieco starsi) płacą nawet o 33% mniej w stosunku do tych osób, których pojazdy mają większą pojemność silnika. Auta z małą pojemnością nie są tak szybkie, ale przecież nikt nie ma zamiaru sobie urządzać wyścigów na polskich ulicach. W końcu chodzi tu o bezpieczną i rozważną jazdę, dzięki której inni kierowcy również mogą spokojnie poruszać się po drodze.

Zbieram zniżki

Młodzi kierowcy muszą wiedzieć, że mają okazję do tego, aby wcześniej zbierać zniżki. Chociażby dzięki temu, że będą posiadali na siebie zarejestrowany skuter. Tak, dzięki temu również można “złapać” zniżki, które na pewno będą mile widziane podczas rejestracji swojego pierwszego, poważnego pojazdu mechanicznego. Ostatnim wyjściem jest zarejestrowanie samochodu jako współwłaścicielstwo. Do spółki można zaprosić osobę, która już takie zniżki posiada. Tak, z takich opcji można skorzystać, jeżeli chce się być pewnym tego, że cena za OC nie podskoczy tak drastycznie w górę, jak to w niektórych przypadkach. 

 

Inne wpisy:

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/