Bezpieczna podróż do Wietnamu

Wietnam, należący do krajów Azji Południowo-Wschodniej, staje się jednym z chętniej odwiedzanych miejsc. Nie ma co zaprzeczać, ale turyści mogą liczyć tutaj na wspaniałe widoki i moc niesamowitych atrakcji.

Konieczna polisa do Wietnamu

W obecnych czasach Wietnam uznawany jest za w miarę spokojny kraj, ale wystarczy przypomnieć sobie, że jeszcze kilkanaście lat temu było to miejsce rozrywane przez wojny. Nikt o nich nie zapomniał, do dzisiaj widać ich ślady. Wietnam można jak najbardziej zwiedzać, w szczególności, że można spotkać tu wiele fantastycznych atrakcji, ale koniecznością jest polisa turystyczna. Co powinna ona zawierać? Przede wszystkim koszty leczenia. Trzeba zadbać o pokrycie wszystkich kosztów z tym związanych – nie tylko, jeśli chodzi o specjalistę, ale także zakup leków, innych akcesoriów medycznych, itd. Należy również sprawdzić, czy w razie zaistnienia takich okoliczności, będzie można liczyć na transport medyczny do Polski.

Choroby tropikalne

Wietnam jest pięknym krajem, ale istnieje tam bardzo duże ryzyko zakażenia chorobami tropikalnymi. Mogą one być przenoszone nawet przez komary. Opieka medyczna w Wietnamie mocno odbiega od doskonale nam znanych standardów europejskich, więc jeżeli chcemy zadbać o siebie, to wizyta u prywatnego lekarza to absolutne minimum. Dobra polisa turystyczna jest w stanie pokryć koszta związane z tą wizytą – nawet, jeżeli będzie potrzebne skorzystanie z większej ilości takich wizyt lub w przypadku skorzystania z pomocy hospitalizacyjnej. 

 

Zobacz inne wpisy:

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/