Polisa na wyjazd do Meksyku

Meksyk to jeden z najpiękniejszych krajów, który przyciąga polskich turystów. Co prawda, lot trwa tam kilkanaście godzin, ale to czego można spodziewać się na końcu, przechodzi wyobrażenie. Co powinno obejmować ubezpieczenie dla turystów, którzy udają się tam na wakacje?

Czego nie odwiedzać?

Tak, Meksyk kusi, ale jest jednym z krajów, który znajduje się na liście o wysokim stopniu niebezpieczeństwa. Polski MSZ nie jest za tym, żeby ktokolwiek tam jechał. Jeżeli już musi odbyć taką podróż, to i tak powinien unikać takich regionów, jak:

  • Sonora (oprócz miasta Hermosillo i Guaymas/San Carlos),
  • Michoacán (za wyjątkiem miast Morelia i Lázaro Cardenas oraz rezerwatów motyli),
  • Colima (oprócz miasta Manzanillo),
  • Chihuahua (za wyjątkiem pociągu El Chepe – między stanami Chihuahua i Sinaloa),

Warto wejść na stronę MSZ lub skontaktować się z nimi telefonicznie, aby wiedzieć gdzie dokładnie w Meksyku nie powinno się bywać.

Bezpieczeństwo w Meksyku

Meksyk to kraj wielu atrakcji, ale jest to także wyjątkowo niebezpieczne miejsce, dlatego polisa turystyczna jest konieczna. Poza tym należy wiedzieć, że za wszystkie koszty leczenia należy zapłacić w sposób samodzielny. Szacuje się, że za jedną wizytę u lekarza można zapłacić nawet ok. 50 dolarów. W przeliczeniu na polskie złotówki jest to kwota spora, dlatego lepiej uniknąć takich wydatków. Dobra polisa turystyczna, która będzie obejmowała ewentualne koszty leczenia, pomoże nam w spokoju zwiedzać ten kraj. Pamiętajmy także o ubezpieczeniu w przypadku nagłych wypadków.

Zobacz też:

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/