Zwiedzamy Norwegię z dobrym zabezpieczeniem

Norwegia jest cudownym krajem z przepięknymi fiordami. Wyjazd do tego kraju może okazać się nie lada atrakcją. Pamiętajmy o tym, że Norwegia nie jest państwem należącym do Unii Europejskiej, więc EKUZ nie będzie tam obowiązywać.

Ubezpieczenie dla turystów

Jeżeli wyjeżdżamy do Norwegii w celach zarobkowych i będziemy tam w pełni legalnie zatrudnieni, to możemy liczyć na prawo do norweskiej opieki zdrowotnej. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w tym kraju można pracować do trzech miesięcy bez pozwolenia. Potem trzeba będzie dopełnić już odpowiednich formalności. Wróćmy jednak do turystów, którzy mogą do Norwegii pojechać bez najmniejszych problemów. Nie trzeba starać się o żadną wizę, czy też specjalnie wyrabiać paszport. Wystarczy dowód osobisty i…dobre ubezpieczenie podróżne. Jeżeli ktoś wybiera się tam na dwa tygodnie, a nawet na krótszy okres, to jak najbardziej coś takiego powinien mieć ze sobą.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Ubezpieczenie na podróż do Norwegii powinno obejmować na pewno koszty leczenia i ewentualnie transport do kraju, jeżeli taka będzie konieczność. Czasem dochodzi do poważniejszych zachorowań i leczenie musi być kontynuowane w kraju zamieszkania. Transport medyczny jest drogi, a ubezpieczenie podróżne z dobrą sumą gwarantowaną, jest w stanie takie koszta pokryć, dzięki czemu nie trzeba będzie się niczym martwić. Obecność polisy turystycznej może wpływać na nasz komfort psychiczny, więc lepiej zadbać o jej wykupienie. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli poznawać norweskie góry i cudowne fiordy. 

Inne wpisy:

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/