Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym NNW

Każde dziecko, najwięcej czasu spędza w placówce, w której się uczy. Pośród innych dzieci nie trudno o wypadki. W związku z czym każdy dyrektor zobowiązany jest do ubezpieczenia uczniów. Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym NNW?

 

Szkolne ubezpieczenie NNW jest w stanie uchronić rodzinę przed dużymi wydatkami w momencie wypadku na terenie placówki, w chwili zabawy, lekcji wychowania fizycznego i innych czynności. Składka zazwyczaj opłacana jest wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Jak działa taka polisa?

Jest aktywne także podczas wakacji

Słowo „szkolne” nie świadczy o tym, że ochrona dla dziecka obowiązuje tylko w czasie szkolnych zajęć. Polisa działa w ciągu całego okresu, gdy dziecko zapisane jest do konkretnej szkoły. 

Ochrona tylko w momencie wypadków

Polisa NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W związku z czym nie dotyczy ciężkich zachorowań – obowiązuje tylko i wyłącznie w chwili nagłych wypadków, w których dziecko doznało uszczerbku zdrowotnego bądź straciło życie.

Polisa jest dobrowolna

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że szkolna polisa dla dziecka jest dobrowolna. Przed jej opłaceniem warto zapoznać się ze świadczeniami, jakie oferuje ubezpieczenie.

Gdzie znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie?

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne ubezpieczenie dziecka, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, która wyszuka dla nas najlepsze opcje. Zastanawiając się nad dodatkowymi ubezpieczeniami dla dziecka warto wiedzieć, że szkolne NNW nie jest wystarczające.

 

Zobacz również wpisy:

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/