Co obejmuje ubezpieczenie AC?

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie, którym można objąć swój pojazd oraz wszystko to, co się w nim znajduje – o ile zostało to zgłoszone w pakiecie ubezpieczeniowym. Co dokładnie daje nam ubezpieczenie AC i czego można się po nim spodziewać? Czas odpowiedzieć na takie pytania.

Dobra polisa AC

AC, czyli Autocasco, można w obecnych czasach wykupić w różnych wariantach. O ile OC, nie chroni właściciela polisy, o tyle w przypadku AC tak właśnie jest. Jeżeli dojdzie do zdarzenia losowego, to czego można spodziewać się po takiej polisie ubezpieczeniowej? Przede wszystkim tego, że otrzymamy pieniądze na pokrycie wszelkich szkód. Pieniądze wypłacane są z polisy w przypadku szkód powstałych w wyniku kolizji drogowej, a nawet w przypadku kolizji powstałej ze zwierzętami. Nawet, jeżeli doszło do uszkodzenia pojazdu w wyniku udziału osób trzecich. czy też jeżeli samochód zostanie skradziony – zawsze będzie można liczyć na wypłatę pieniędzy.

Ochrona ubezpieczeniowa

Na czym polega dokładnie ochrona ubezpieczeniowa AC? Tego zawsze należy się dowiedzieć. W umowie, jaką agent ubezpieczeniowy będzie podsuwał swoim klientom, zawsze opisane są dokładne warunki ochrony ubezpieczeniowej. To właśnie m.in. tam opisany jest udział własny w szkodzie. Na ogół pisze się, że wynosi on 10% lub też 1000zł. Co to dokładnie oznacza? Że klient zawsze będzie musiał wyłożyć część pieniędzy (minimalna kwota) na pokrycie szkody, a resztę zapewnia ubezpieczalnia. Należy również zapoznać się z metodą likwidacji szkody. 

Zobacz inne wpisy:

Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/